sportovní ledvinka Confont

Čím dál častěji se ve společenský médiích setkáváme s ohlášením " koupím ledvinku ", které už nikoho nezaskočí a nejde zde o lidský orgán, ale o taštičku nošenou kolem pasu, která s úspěchem dobývá srdce fashionistek – od modelek a celebrit, po milovnice hudby a koncertů. Odkud se vzala ledvinka? Proč se stala značnou konkurencí pro tradiční kabelky? Podívejme se na to zblízka!

Krátká historie taštiček kolem pasu

Je to sice k neuvěření, ale ledvinky byly nošené již v XVI. století. Je to sice k neuvěření, ale ledvinky byly nošené již v XVI. století. To právě z tam těch časů pochází prototyp tašky, která se stala hitem poslední sezóny. Peněženka či vak byly pomocí šňůrky přivazovány kolem pasu. Jednak nebyla řeč o dekoračním elementu, poněvadž doplněk tohoto typu byl ukrytý pod sukněmi. Taška vázaná kolem pasu se vrátila do obliby spolu se vznikem ledvinek. Ty se staly neobvykle populární v 90. letech minulého století. Ideálně se zařadily do sportovní stylistiky, ale rovněž skvěle zdůrazňovaly boky ve stylizacích s odhaleným břichem. Jednak jako vše, co se nám doteď vybavovalo s módou poslední dekády 20. století, dělá dojem kýče. Vše se změnilo v roce 2012, kdy je do své kolekce zařadil Jeremy Scott. Značky, které se specializují na šití ledvinek, je začaly produkovat v obrovské množství a spolu s tím se rovněž zvýšil počet fanoušků mezi trandsettery. Jednak nezapomínejme na to, že její hlavní předností není dobrý vzhled, ale...

Funkčnost

Taška tohoto typu je skvělým řešením pro sportovce, kteří chtějí mít během tréninku všechny potřebné věci u sebe, ale potřebují volné ruce a svobodu. Velmi dobře se osvědčí během cest na party a koncerty. Ledvinka na každý den? Proč ne! Mít zátěž na rameni je méně pohodlné, především když neseme těžké tašky s nákupem anebo chceme držet partnera za ruku.

Czarna nerka sportowa Nike

Černá sportovní ledvinka Nike Heritage

Zvažte nákup ledvinky, pokud:

  • jste nadšeným fanoušky koncertů a festivalů. Taška kolem pasu vměstná všechny potřebné věci a je největším spojencem dobré zábavy. Díky ní můžete skákat, máchat rukama tleskat a dovádět dle libosti, aniž byste postřehli, že na sobě máte tašku. Ledvinky nosí fashionistky z celého světa. Stačí se podívat letošní módní inspirace z festivalů Caochelli či Open´er.
  • běháte, jezdíte na kolečkových bruslích nebo na kole. Pro aktivní osoby je ledvinka naprosto nezbytná. Můžete v ní nosit telefon, klíče a dokonce i peněženku a to bez obav, že vám taška spadne z kola nebo vám bude překážet a poskakovat na zádech. Volné ruce jsou v tomto případě nejdůležitější.
  • máte rádi večírkový styl života.Není co skrývat, že nošení kabelky do klubu či na večírek bývá složité. Obvykle proto, že nemáme kde uschovat osobní věci, aby byly opravdu bezpečné. Ledvinka se skvěle osvědčí ve večírkových stylizacích a zároveň ji budete mít vždy při sobě bez omezování během tance.
  • chodíte po horách nebo máte rádi výlety. Batoh, to je základ turistické výbavy, jednak osobní věci je vhodné mít po ruce. Proto je ledvinka ideálním řešením pro horskou či pěší turistiku. Túry Rozhodně budou příjemnější a pohodlnější.
Vícebarevná ledvinka Feewear

Vícebarevná ledvinka Feewear

Jakou vybrat?

S rostoucí popularitou ledvinek se objevuje opravdové boom v různorodosti modelů, stylů a barev. Vybírat můžeme jak z těch více elegantních šitých z kůže, které se ideálně zařadí do outfitu pasujících do festivalového stylu, tak i z těch ve sportovním designu. Ty druhé najdete v nabídce takových značek, jako jsou adidas, Reebok či Nike. Zajímavé barvy, módní střihy, velký objem – to jsou pouze některé z jejich předností. Toužíte po svobodě pohybu, dobrém stylu a originálním vzhledu? V tom případě jistě vyzkoušejte stylizací s ledvinkou! Je to skvělá alternativa pro Vaši kabelku.

Všechny sportovní ledvinky dostupné v obchodě 50 style!