Vsaďte na oversize - móda ve velikosti XL

Vsaďte na oversize - móda ve velikosti XL

Popularita oversize oblečení je tu s námi již několik sezón a vůbec neutichá. Čím si ji tyto „příliš velké” střihy zasloužily? Jak je každý den nosit a s čím je nakombinovat, abyste se nedopustili módního faux pas? Pokud i vy patříte k fanouškům XL velikostí a hledáte nové inspirace, pak vás srdečně zveme k přečtení krátkého shrnutí našich vědomostí o oversize oblečení!

Proč milujeme oversize?

Především pro jeho - volnost a pohodlí! Není nic lepšího, než volný střih, jenž nebrání v pohybu, zvláště v horkých dnech. V zimě nám zase umožňuje oversize oblečení vměstnat do spodu více vrstev - k čemuž se rádi uchylují zimomřivci. Je třeba přiznat, že „příliš velké” mikiny či saka vypadají neobyčejně stylově a propůjčí celé stylizaci špetku nonšalance. Co tedy může vystupovat v oversize verzi a jak zakomponovat uvolněné prvky oděvu do celého outfitu?

Volný vršek, přiléhavý spodek - neboli oversize trička, mikiny a svetry

Nejpopulárnějším lookem s využitím oversize oblečení je varianta „volný vršek - přiléhavý spodek”. Široké tričko k upnutým legínám, dlouhý a volný svetr ke skinny džínům - právě takové outfity uvidíte nejčastěji v posilovnách a na ulicích. Tyto módní kombinace nejenom skvěle vypadají, ale mají i praktické přednosti - ty jistě poznáte při tréninku, když budete provádět cviky nejdříve ve standardním topu a později v „příliš velkém” tričku. Nejlépe vypadají barevné vrchy s tmavými kalhotami - taková kombinace opticky zeštíhlí nohy. Zvolte např. růžové tričko Nike Nshrtg a černé legíny adidas W E BR TIG nebo široké bavlněné tričko Nike W NSW Essential Top SS BF a legíny Lotto Vabene W II PRT3 PL, a vytvořte tak stylizace, jež dokonale zapadnou k nejnovějším trendům.

Stylové ošacení - kabáty a saka volného střihu

Stejné pravidlo platí i v případě volných sak a kabátů - nejlépe vypadají tehdy, když jsou zbylé prvky outfitu přiléhavé. Vrchní oversize ošacení dobře ladí s džínami a topy nebo šaty s golfem. V odvážnější verzi pak - se šortkami nebo mini sukní. Pokud se vám takové sako nebo kabát zdají být příliš široké, vždy můžete podtrhnout pas koženým páskem. Anebo se raději inspirujete pouličním stylem? Pak budou outfity s oversize mikinou a joggery pro vás jako stvořené - v tomto případě můžete s klidem v duši ignorovat pravidlo „uvolněný vršek - přiléhavý spodek” a radovat se ze zcela volného pohybu. V této kombinaci se osvědčí např. mikina Lotto Lilac a kalhot Up8 Shrimps.

Kalhoty ve verzi XL

Oversize móda se promítá nejenom do horní části oděvu - v posledních letech se staly populárními také uvolněné střihy kalhot. Návrháři si zde ovšem nemohou dovolit rozšířit všechny rozměry (kalhoty přece jen musejí sedět v pase nebo na bocích). Trend oversize proto uplatňují v kalhotách typu paperbag či boyfriend. Takže mezi joggery můžete najít volnější modely, takové jakými jsou např. Lotto Speedrun W III či Umbro Tulipa. Nejlépe budou vypadat s přiléhavou a krátkou horní částí, třeba se sportovním topem nebo upnutým tričkem. K tomu si můžete obléct i oversize vršek, kupříkladu mikinu či sako - ty je nejlepší nosit rozepnuté, aby byl viditelný kontrast mezi horní a dolní částí outfitu.

Teď už víte, jak vytvořit perfektní look na základě trendu oversize, který vzbudil během několika minulých sezón opravdové pozdvižení. Zbývá již jen přidat vhodné barvy a dokončit outfit, v němž se budete cítit módně a svobodně! Na 50style najdete mnoho modelů ve sportovním stylu, které vám pomohou vykouzlit vysněné stylizace.