Zimní stylizace s botami s vysokým anebo nízkým svrškem

Zimní stylizace bývají problematické. Teplé boty obvykle mají masivnější tvar nežli kecky či sneakery, proto se s některými stylizacemi obtížně komponují. Neodpovědně vybrané zimní boty mohou způsobit, že Vám opticky zkrátí nohy a dokonce i ten nejlépe promyšlený outfit se nebude prezentovat atraktivně. Jak nosit zimní boty s každodenním outfity? Seznamte se s našimi radami.

Pánský look na zimu

V mnohem snadnější situaci jsou zde pánové. Pánské stylizace zde neposkytují tak široké pole pro experimentování jako ty dámské. S kalhotami - džíny, joggery či chinos - budou vypadat dobře jak vysoké, tak i nízké zimní boty. Jednak především modely s vysokým svrškem triumfují. Jsou teplé a dobře stabilizují kotník, což je během zimních podmínek nezbytné. Důležité je, abychom násilím nestrkali nohavice do bot – to nikdy není dobré řešení. To se osvědčí pouze tehdy, kdy jsou nohavice kalhot opravdu úzké, jak tomu je v případě úzkých kalhot nebo joggerů, které mají nohavice zakončeny pruženkou. Pokud chcete mít jistotu, že Vám bude teplo na kotníky, namísto vtlačování nohavice do bot, vsaďte na hrubé ponožky. Takový v zajímavých barvách nebo se vzorem, oživí Vaši stylizaci.

Boty s vysokým svrškem v dámských stylizacích

Obuv se svrškem sahajícím po kotníky může být problematická v dámských stylizacích. To proto, že ženy mají větší více možností, pokud jde o střihy oblečení. Mohou vsadit na úzké kalhoty či legíny, volné boyfriend jeans anebo mom jeans, široké zvonové kalhoty, ale také kratší kuloty. Nemluvě o šatech či sukních – ty ve spojení se zimními botami stanoví opravdovou výzvu. Začněme od té druhé skupiny, která se týká pouze žen. Oplácí se vědět, že ve spojení z šaty, dobře zásadně pouze útlejší boty. Masivní svršek po kotníky nám bude totiž opticky krátit nohy. Takovou originální stylizaci - např. s šaty a pohorkami, si mohou dovolit pouze vysoké ženy se štíhlými lýtky. V případě kalhot je třeba si pamatovat, že to bot zastrkáváme pouze úzké nohavic Outdoorové boty či kotníkové sneakery zkomponované s širokými kalhotami rozhodně neprospěje naší postavě, ale jistě stvoří zajímavý a výrazný look. Pokud Vám záleží na univerzálnosti obuvi, pak vsaďte na model v tmavé barvě, který budete moci nosit s tmavými slimkami či punčocháči.

Krátký svršek bot v dámské stylizaci

Boty s nízkým svrškem jsou značně méně vybírané na zimu, nežli ty vysoké. Vysoké boty se určitě lépe hodí do náročných zimních podmínek - chrání nás před sněhem, větrem a vlhkostí. Jsou jednak osoby, které preferují zimní boty s nízkým svrškem. Takový druh obuvi (např. model outdoorové firmy adidas) skvěle vypadá s kalhotami každého střihu. V případě těchto bot není třeba zvažovat, jaký střih nohavic k nim bude pasovat. Pokud pod pojmem model s nízkým svrškem rozumíme obuv sahají po kotníky (např. pohorky Feewear Cherry), oplácí se vědět, že i když jsou vizuálně lehčí, ne v každé situaci se osvědčí takto vysoké bootsy. K šatům raději zvolte útlejší a vyšší pohorky, jako jsou Feewear Visby. Zato ty nižší se skvěle osvědčí s módním mom jeans či joggery.

Pokud chcete mít více možností, oplácí se investovat do dvou párů bot, různé výšky svršku a barvách, které budou pasovat k většině stylizací. Pokud hledáte především univerzální model, vsaďte na zimní boty v tmavé barvě s přiléhavým límcem. Módní nabídky zimní obuvi ve sportovním stylu najdete na e50style.cz.