Těžko by se našel někdo, kdo by neznal značku a nebo tři slavné pásky, které jsou logem značky. Německý koncern je dnes opravdovou sílou sportovního průmyslu a jeho nabídka se neustále rozrůstá o nové inovační modely bot a oblečení! Tato značka má mnoholetou historii a recept na úspěch!
DÁMSKÉ BOTY ADIDAS PÁNSKÉ BOTY ADIDASDĚTSKÉ BOTY ADIDAS

adidas - historie značky

1924

Adolf Dassler se rozhodnul spolu s bratrem otevřít továrnu obuvi. Registruje společnost pod názvem Gebruder Dassler Schuhfabrik a zahajuje výrobu prvních unikátních bot. Samozřejmě od počátku se soustředí na sportovce. První díla bratrů Dassler byly skutečnou ukázkou kreativity! Obuv byla šitá v prádelně jejich matky z jednoho z dostupných materiálů, tedy z plátna ze stanu a gumy z palivové nádrže.

1936

Adolf Dassler jako rozený prodejce, se rozhodnul přesvědčit populárního černošského běžce - Jessiego Owensa, aby vystoupil na olympijských hrách v obuvi navržené bratry Dasslers. Jako obvykle je úspěšný a sportovec lehké atletiky během olympijských her získal čtyři zlaté medaile v běhu na krátkou vzdálenost. Vše poukazuje na to, že boty Dasslerů jsou opravdu efektivní!

1939 - 1945

Během druhé světové války bratři Dassler nezpomalují tempo, jednak svým způsobem se mění. Namísto sportovních bot projektují… obuv pro německé vojsko. Byznys stále přináší úspěch, dokonce v i tak těžkých časech.

1948

Bratři Dassler se z dodnes neznámých příčin rozdělují a otevírají dvě konkurenční firmy.

1949

Adolf Dassler dodá své značce název odvozen od první písmen svého jména a příjmení - Adi + Das. Ve stejnou dobu také tvoří své logo v podobě dnes slavných třech pásků. To nepochybně dalo počátek obrovské popularity značky adidas!

1954

Dalším průlom v popularitě firmy adidas, tedy vítězství německé fotbalové reprezentace ve finále Mistrovství světa. Národní tým Adlfa Dasslera zvítězil nad Maďarskem, samozřejmě v botách se třemi pásky.

1967

Adolf Dassler zahájil produkci oblečení se třemi pásky. Hitem jsou dodnes populární tepláky.

1978

Adolf Dassler umírá, ale firma zůstává v rukou rodinu, konkrétně v rukou ženy a syna, kteří již dříve pracovali pro adidas.

Buty adidas

2001

Další změna na vedoucí pozici v adidas. Otěže přebírá Herbert Heiner. A to právě on odpovídá za kontrakty z největšími hvězdami ze světa sportu, které jsou dnes nejlepší reklamou značky! Tváří značky adidas se mezi jinými stává David Beckham či Muhammad Ali.

2010 - 2017

Do čestné skupiny spolupracovníků adidas se přidávají hudební hvězdy, tedy Rita Ora a Pharell Williams. Projektují pro značky svou kolekci oblečení a bot. Jednak největším průlomem v novodobé historii značky adidas, byla rozhodně spolupráce z Kanye Westem - raperem a celebritou, jejích sportovní boty se staly nejvíce žádaným elementem světa sportovní módy!

1928

První úspěch sportovců na olympijských hrách v botách bratrů Dassler. Památný okamžik stanovení světového rekordu v běhu žen na 800 metrů německou atletkou Linou Radke. Lepší reklamu si pánové nemohli přát!

Buty adidas

1960

Během Olympijských her v Římě okolo 75 % sportovců nosilo boty adidas. To byl opravdový fenomén mezi sportovními značkami.

1970

adidas poprvé projektuje fotbalové míče pro FIFA World Cup. To byl počátek tradice, která trvá dodnes.

Lata 80.

Značka si po smrti zakladatele radí celkem dobře hlavně díky spolupráci s rapery - tvůrci nejpopulárnější hudby tehdejších let. Synonymem stylu této subkultury jsou dodnes sneakery, které byly stvořené právě v 80. letech, tedy adidas Superstar.

Lata 90.

Firma získává nového majitele - Roberta Louisa Dreyfusa, který udává nový směr jejího působení. Cel: objevit se na všech největších sportovních akcích na světě. V roce 2000 během olympijských her v Sidney, značka získává dávnou slávu jako za časů Adolfa Dasslera. Jeho oblečení a boty nosí značná většina zúčastněných sportovců.

Buty adidas

2004

Přichází čas na spojení sportu s módou, konkrétně značky adidas se Stellou McCartney - populární projektantkou módy. Stella od 2004 roku projektuje pro adidas unikání kolekce Performance, které se těší ohromnou popularitou mezi fashionistkami.

 

[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() {var $element = jQuery(this);var element_height = $element.outerHeight();var element_top_position = $element.offset().top;var element_bottom_position = (element_top_position + element_height);if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) {$element.addClass('widok');} else {$element.removeClass('widok');}});}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]