Dnes je New Balance jedním z nejoblíbenějších výrobců lifestylové obuvi na světě, který navíc neustále rozšiřuje svoji nabídku, a tak v ní není nouze také o specializovanou tréninkovou obuv, sportovní a outdoorové oblečení. Zajímavostí je, že společnost je na trhu již více než sto let, ale jejich charakteristické boty s písmenem N se na trhu objevily teprve nedávno.
Dámské New Balance Pánské New BalanceDětské New Balance

ZAČÁTKY...

1906

William J. Riley - Angličan, který emigroval do Spojených států jednoho dne sledoval na dvorku kuřata. Jejich chůze mu vnukla nápad vytvořit stélku do bot založenou na třech opěrných bodech (obdobně jako kuřecí nožka). Nově vzniklé značce dal název New Balance - nová rovnováha. Cena stélky, kterou vyráběl Riley měla být 5 $ za kus, což v té době byla částka, za kterou jste si mohli koupit nový pár bot. Zdálo se, že společnost byla odsouzena k neúspěchu, a přesto...

1938

Riley a Hall se rozhodli posunout ve výrobě o krok dále a vytvořit první běžecké boty pod vlastní značkou. Boty měly svršek z klokaní kůže a moderní běžecké technologie. Riley si byl tak jistý účinností této obuvi, že dal na visačku informaci vrácení peněz, v případě že zákazník nebude spokojený. Boty se prodávaly za 7 $.

Buty New Balance

1976

Na úspěch nového majitele jsme nemuseli dlouho čekat. Davis v roce 1972 uvedl na trh zcela nový model běžecké obuvi – sérii M320. Byla navržena tak, aby poskytovala běžci výjimečnou lehkost a odpružení. Odborníci tvrdí, že to bylo předzvěstí zavedení moderních technologií a postupů do projektování sportovní obuvi. A samotny model si získal uznání mezi běžci ve slavném žebříčku běžeckých bot prestižního časopisu Runner's World.

1982

New Balance se vrací do vlasti svého zakladatele Williama Rileyho. Právě to je častým důvodem diskuzí o původu společnosti. Někteří ji považují za americkou, jiní za britskou. Pravda je víceméně uprostřed - Riley byl Angličan, ale společnost založil v USA. Společnost New Balance otevřela první továrnu ve Velké Británii v roce 1982.

Buty New Balance

1933

Rileyho tým doplnil americký prodavač Arthur Hall, který se stal jeho obchodním partnerem. Pánové společně zdokonalili původní myšlenku zakladatele společnosti New Balance, která se ukázala jako zlomový objev. Vložky, které se přizpůsobily tvaru chodidla se těšily velké oblibě a společnost New Balance začala být populární.

1941

Nabídka značky New Balance se rozšiřuje o nové modely sportovní obuvi. K mání jsou třeba tenisové, baseballové a boxerské boty.

1953

Riley a Hall prodali podnik Halově dceři a jejímu manželovi. Noví majitelé Eleanor a Paul Kiddovi hodlají pokračovat ve vizi Rileyho – dbát na pohodlí a vyváženy rozvoj sportovců.

1956

Název značky se mění na New Balance Orthopedic Laboratory. Je to manifest směru, kterým se noví majitelé chtějí ubírat. Paul se specializoval ve studiu anatomie lidského chodidla, proto nové jméno mělo své opodstatnění.

1960

Jedná se o dvě zásadní události pro New Balance Orthopedic Laboratory. Výzkum pod taktovkou Paula Kidda velmi rychle přinesl své ovoce. Tím byl ultralehký model běžeckých bot s názvem Trackster. Vynikal nejen lehkou konstrukcí přizpůsobenou anatomickému tvaru nohy, ale také dvojitou tabulkou velikosti. Možnost výběru obuvi podle délky a šířky stélky se stala ochrannou známkou značky v dalších letech jejího působení.

70. léta.

Není přesně známo kdy, ale je jisté, že proslulé logo New Balance ve tvaru N bylo vytvořeno v 70. letech.

1972

Kiddovi prodávají New Balance Orthopedic Laboratory mladému podnikateli Jimu Davisovi, který otevírá novou kapitolu v historii značky.

Buty New Balance

2005

Společnost obsadila druhou příčku v žebříčku nejprodávanější sportovní obuvi ve Spojených státech.

2006

Sté výročí založení značky New Balance.

2012

Značka slaví třicáté výročí premiéry první boty New Balance s eNkem - modelu M320. A ne jinak, než třetím vydáním - modelem New Balance M990 – a ten je hitem dodnes.

2013

Nabídka New Balance se neustále rozšiřuje o nové produktové řady. V nabídce se kromě běžeckých bot objevuje také série pro skateboard.

2017

Společnost si užívá světové slávy a do své nabídky neustále zavádí nové a nové výrobky. Na vlně popularity sportovní módy se boty New Balance stávají symbolem městského stylu. Dnes je nosí stále více a více lidí.

 

[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() {var $element = jQuery(this);var element_height = $element.outerHeight();var element_top_position = $element.offset().top;var element_bottom_position = (element_top_position + element_height);if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) {$element.addClass('widok');} else {$element.removeClass('widok');}});}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]