Puma je jednou z nejpopulárnějších sportovních značek světa. Zahájila svoji činnost před několika desítkami let. Ale ani by nevznikla, nebýt hádky obou bratrů. Ta vedla k vytvoření dvou gigantů sportovního módního průmyslu - adidasu a Pumy.
Dámské boty Puma Pánské boty Puma

PUMA - HISTORIE ZNAČKY

1924 - 1948

V těchto letech bratři Dasslerové podnikají společně pod značkou Gebruder Dassler Schuhfabrik. Během této doby slavili Adolf (zakladatel značky adidas) a Rudolf (zakladatel značky Puma) opravdu velký úspěch. Jejich sportovní obuv během olympijských her obovuali vynikající sportovci, kteří v ní vyhrávali jednu medaili za druhou. Společnost bratří Dasslerových přežila těžké období druhé světové války.Během ní Dasslerovi dodávali obuv německé armádě. V roce 1948 však mezi nimi došlo k vážnému konfliktu, který vyústil ve vznik dvou konkurenčních společností.

1952

Ke zdokonalení svých fotbalových projektu si Rudolf Dassler přizval ke spolupráci slavného trenéra Seppa Herbergera. Společně vyvíjejí nové kopačky - SUPER-ATOM. Ty se velmi rychle staly prodejním hitem.

1953

Rudolf pokračuje v práci na nových modelech kopaček a představuje nástupce SUPER-ATOM s názvem ATOM: BRAZIL.

1959

Značka Puma se stává rodinným podnikem. Synové a manželka začínají pomáhat Rudolfovi Dasslerovi.

1960

Puma se stává jedinou obuvnickou společností na světě, která k výrobě sportovní obuvi používá vulkanizovaný kaučuk.

1972

Společnosti Puma se však neomezuje pouze na výrobu kopaček. Divize běžecké obuvi se dostává do popředí, když v roce 1972 ugandský překážkář John Akki-Bua zvítězí právě v běžecké obuvi Puma. Velký boom způsobilo i to, že se vše odehrálo na olympijských hrách v Mnichově.

1976

Technologie S.P.A navržená společností Puma debutuje ve světě sportovní obuvi. Spočívá ve vyvýšení části paty tak, aby se nenamáhaly achillovky.

Lata 80.

Puma zahajuje spolupráci s populárními tenisty. Mezi jinými s Borisem Beckerem a Martinou Navrátilovou.

1989

Návrháři společnosti Puma vyvinuli jedinečný tlumicí systém s názvem TRINOMIC. V tomto roce Puma přestává být rodinným podnikem. Synové Rudolfa Dasslera prodávají své akcie švýcarské společnosti. Začíná nová kapitola v historii značky.

1998

Pokračování v masivní propagaci tenisových bot. Značka podepisuje smlouvu se superstar tenisových kurtů - Serenou Williamsovou.

Boty Puma

2001

Značka uvádí na trh model Speedcat inspirovaný jezdci Formule 1. Ten je dodnes velice populární.

2010 - 2012

Puma se stává oficiálním dodavatelem dresů a sportovního oblečení pro deset britských fotbalových klubů. Získává také kontrakt s jedním z nejlepších německých týmů - Borussií Dortmund.

1949

Zatímco Adolf Dassler registruje svou značku a její logo (tři pruhy), Rudolf si vyhrnul rukávy a začal pracovat na nových inovativních designech. Běžecké boty, s nimiž se dříve společně zabývali, jsou nahrazuje kopačkami a v roce 1949 uvádí na trh první unikátní model!

Boty Puma

1970

Rudolf Dassler používá staré marketingové triky svého bratra – k propagacji svých výrobků zve populární sportovce té doby. Třeba fotbalistu známého dodnes jako Pele. Brazilec v botách Puma získal s týmem titul mistra světa.

1974

Postupem času se společnost stává úspěšnou a získává si stále větší popularitu. Rudolf Dassler umírá. Jeho místo na vedoucí pozici zaujímá jeho syn Armin, který roky pomáhal svému otci ve vedení Pumy.

Boty Puma

2000

Puma zahajuje spolupráci s automobilovými značkami, konkretně s Porsche a Sparco. Vzniká série bot, které se stávají modlou automobilových fanoušků!

2006

Stejně jako adidas, tak i Puma spolupracuje s módním návrhářem. Speciální řadu obuvi pro ni navrhl výstřední tvůrce Alexander McQueen!

2015

Zpěvačka Rihanna se stala ambasadorkou Pumy. Spolupráce se ukázala být trefou do černého a designové kousky od této celebrity se stávají absolutním hitem módního světa! Všechny fashionistky šílí po obuvi Puma Creepers nebo slavných žabkách s kožešinou . Série oděvů a obuvi Puma x Rihanna je v současné době největším úspěchem značky.

 

[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() {var $element = jQuery(this);var element_height = $element.outerHeight();var element_top_position = $element.offset().top;var element_bottom_position = (element_top_position + element_height);if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) {$element.addClass('widok');} else {$element.removeClass('widok');}});}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]