Reebok je světoznámá sportovní značka, která nabízí nejen tréninkové oblečení a obuv, ale také skvělé volnočasové outfity. Za zmínku rozhodně stojí fakt, že je to jedna z nejstarších sportovních značek! Její historie sahá až do konce 19. století!
Dámské boty Reebok Pánské boty Reebok

Reebok - historie značky

1890

Joseph William Foster přichází (jak se později ukázalo) s geniální myšlenkou připevnění hrotů k jeho sportovní obuvi. Vzniká tak výroba kopaček tak, jak je známe dnes, ale také všech druhů atletické obuvi. Foster zakládá vlastní obuvnickou společnost s názvem J. W. Forter and Sons.

1958

Vnuci Josepha Williama Fostera hledají zapamatovatelné jméno pro úspěšnou společnost svého dědečka. Při procházení slovníku narazí na název pro druh antilopy z jižní Afriky. A je hotovo. J.W.Foster and Sons se odteď jmenuje Reebok!

1979

Reebok vstupuje na americký trh! Během mezinárodní výstavy si výrobku značky všiml slavný americký podnikatel - Paul Fireman. Navrhuje majitelům společnosti otevření centrály ve Spojených státech. Ti souhlasí. Značka sebevědomě dobývá trh v zámoří. Zajímavostí je, že i během prvních dvou let působení v USA zaznamenala značka Reebok velmi vysoký obrat - odhadovaný na 1,5 milionu dolarů! Rozhodnutí vstoupit na americký trh bylo trefou do černého!

1982

Do prodeje jde první vlajková loď Reebok – The Freestyle. Dokonale vystihuje trend fitness, a od 80. Let do dnes je to prodejní hit!

Buty Reebok

2005

Dlouhé finanční trápení ukončila až akvizice jedním s největším soupeřů - adidasem. Majitelé německé značky na značku utratili 3,8 miliardy dolarů.

1924

Obuv Fostera a jeho rodinného podniku je stále populárnější, o čemž svědčí i výkony anglických sportovců na olympijských hrách v roce 1924. Sportovci vyhrávají v obuvi, kterou navrhl sám Foster. Proč toto zmiňujeme jako milník v historii značky? Protože později byl o Fosterových běžcích - Haroldu Abrahmsovi a Ericu Lidellovi natočen slavný film „Ohnivé vozy“.

Buty Reebok

1988

Reebok si získává srdce sportovců další sportovní disciplíny. Tentokrát je to basketbal! Společnost zahájila spolupráci s populárními basketbalisty a na pultech obchodů se objevují první originální basketbalové boty Reebok - Reebok Pump!

Lata 90.

Reebok se dostává do nezáviděníhodné finanční situace. Příčinou problémů je tvrdá konkurence na trhu sportovní módy. Ukázalo se, že modely adidas a Nike jsou mnohem populárnější než modely značky Reebok. Značka ztrácí mezi sportovními značkami status lídra.

2017

Pod taktovkou adidasu obnovuje Reebok slávu svých ikonických modelů lifestylové obuvi z 80. let. Na výsluní se opět dostává Reebok Classic, Reebok Club C nebo již zde zmíněný Reebok Freestyle! Značka také neustále rozšiřuje svoji nabídku tréninkového oblečení a obuvi. Zacílila na na úzkou cílovou skupinu a specializuje se mimo jiné ve výrobě oblečení pro sportovní tanec, crossfit nebo bojová umění!

 

[script]var $animation_elements = jQuery('.animacja');var $window = jQuery(window);function sprawdz_widok() { var window_height = $window.height(); var window_top_position = $window.scrollTop(); var window_bottom_position = (window_top_position + window_height); $.each($animation_elements, function() {var $element = jQuery(this);var element_height = $element.outerHeight();var element_top_position = $element.offset().top;var element_bottom_position = (element_top_position + element_height);if ((element_bottom_position >= window_top_position) && (element_top_position <= window_bottom_position)) {$element.addClass('widok');} else {$element.removeClass('widok');}});}$window.on('scroll resize', sprawdz_widok);$window.trigger('scroll');[/script]