Jak vybrat plavky na bazén?


Odpovídající plavky, to není pouze letní must have na pláž. Model, ve kterém se budete cítit dobře a sebejistě, se osvědčí rovněž o každém ročním období na bazén, do aquaparku či na termách. Přemýšlíte nad tím, na co se zaměřit během výběru plavek na bazén? Níže se budeme snažit poukázat na některé z nejdůležitějších otázek.


Hezké vs. praktické plavky

Rozhodně prvním aspektem, na který obrátit pozornost, bude to, aby Vaše nové plavky byly… prostě hezké. Musejí se Vám líbit a pasovat Vaší postavě a jejich barva má odpovídat Vaším nárokům. Je to neobvykle důležité – koneckonců na tom závisí Vaše sebevědomí. Jednak ty nejpěknější plavky o módním a zajímavém střihu, které se skvěle osvědčí u vody nebo jako základ městské stylizaci, nemusejí být praktické na bazén. Ale… pamatujte, že to nemusí znamenat, že plavky na bazén by měly být škaredé, právě naopak! Zvolte model se zajímavým vzorem, odlišnými ramínky nebo nestandartního střihu. Atraktivní plavky mohou být rovněž neobvykle komfortní.

Jaké plavky na bazén?

Kromě tohoto, jak vypadají, oplácí se rovněž obrátit pozornost na materiál, ze kterého jsou vyrobené. Proč? Vzhledem k tomu, že voda na bazéně je chlorovaná, ne každý materiál se dobře osvědčí. Ten, který není odpovědně přizpůsobený, se bude roztahovat a dokonce může změnit barvu. Proto je dobré zaměřit pozornost na jeho složení. Sportovní plavky, které se skvěle osvědčí během plavání, by měly být s příměsí elastanu. Proč? Díky tomu se plavky ideálně přizpůsobí křivkám těla, bude odpovědně přiléhat a delikátně roztahovat, kdy to bude potřeba.


Pánské plavky

S výběrem ideálních plavek na bazén mají problém především ženy. V takových stylizacích většina zapomíná o mužích. Jednak oni rovněž mají široký sortiment na výběr. Přemýšlíte nad tím, jaký? Jsou to jak klasické přiléhavé pánské plavky, plavky typu slipy, jak i koupací šortky na bazén. Většina mužů obvykle volí tu třetí možnost – je pohodlná, volná, rychleschnoucí a zajistí svobodu pohybu. Jednak tato varianta se perfektně osvědčí na pláž a na bazén je mnohdy dokonce zakázána. Proč? Důvodem jsou aspekty hygieny. Obavou je, že muži si berou na bazén ty samé šortky, ve který předtím chodili po městě. Proto se oplácí zvolit klasické plavky nebo slipy na bazén. Zde je dobré se zaměřit na jejich rozměr – nemohou být příliš přiléhavé, aby neomezovaly v pohybu, ale také ne příliš volné, aby nebylo třeba je neustále upravovat.


Dámské jednodílné plavky

Nyní přijďme na dámské plavky. Zde máte na výběr jak ty dvoudílné, jak i jednodílné. Na bazén se rozhodně lépe osvědčí ty druhé. Proč? Pokud vyrážíte na bazén si zaplavat, zrezignujte z modelů z mašličkami, volánky a jinými ozdobami. Co víc, volba jednodílné mode zajistí, že bude moci schovat ty části své postavy, které nemáte chuť ukazovat. Takový střih Vám rovněž zvýší sebevědomí. Plavky by měly být odpovědně přiléhavé, jednak nemohou nás svírat, ani mít takové elementy, které by mohly omezovat Vaši viditelnost pod vodou. Ve 50 style najdete několik modelů dámských jednodílných plavek, které splní Vaše očekávání. Budou to jak tyto jednobarevné, z prázdninovým nápisem nebo udržované v námořnickém trendu – z bílými a tmavě modrými proužky. Jednodílné plavky Lotto nebo up8 budou trefou do černého.


Bikiny na bazén

Jednak při výběru odpovídající dámských plavek na bazén, máte na výběr rovněž dvoudílné modely typu bikiny. Plavky tohoto střihu se osvědčí tehdy, kdy vyrážíte na bazén si odpočinout, užít si atrakce aquaparku nebo se jednoduše chcete dobře prezentovat. Do výběr máte horní díly, které mají zpevněné košíčky, s polstrováním anebo také klasické – bez výztuže. Jsou rovněž modely s ramínky jako u podprsenek, tak i ty se šněrováním za krkem. A jaký dolní díl dámských plavek vybrat? Takový, který bude ideálně pasovat k vrchnímu dílu nebo vsadíte na univerzální jednobarevné, kterou umožní kombinování s různými horními částmi? Výběr záleží jen na Vás!


Při rozhlížení se za odpovídajícími plavkami na bazén, se zaměřte především na to, aby jste se v nich cítila dobře. Nemohou omezovat v pohybu, ale rovněž nemohou být příliš volné. Co víc – důležité je, aby Vám poskytly komfort. Jestli nejste spokojena s nějakou částí své postavy, vyberte takový model, který Vám pomůže ji zakrýt. A jestli se ohlížíte za módními a praktickými plavkami, nahlédněte so našeho internetového obchodu. U nás najdete jak dámské, tak i pánské plavky – nejen na bazén.