Zjistěte, jak čistit podrážky z pěny. Poznejte naše osvědčené způsoby

Určitě dobře znáte ten pocit, kdy Vaše oblíbené boty již nezáří čistotou a dokonalým vzhledem. Chcete jimi nadále doplňovat své každodenní stylizace, ale pěnová podrážka již dávno změnila svou barvu? Špína, prach a rýhy jim příliš nedodávají na kouzlu? V tom případě zjistěte, jak vyčistit pěnovou podrážku bot.

Čištění bot – čemu se vyhýbat?

Na internetu můžete najít mnoho efektivních způsobů na čištění svršku bot a bílých podrážek. Od využití banánových slupek, až po více riskantní prostředky, jako je například užití odlakovače na nehty. Jednak doporučujeme se jimi neinspirovat. Ovšem, dočasně mohou pomoci vyřešit problém, jednak následkem také může být zkrácení jejich životnosti. Přemýšlíte nad tím, jak? Svršek se může odbarvit, lepení povolit a švy se uvolnit. Takže jestli Vám záleží na tom, aby jste se nadále mohli těšit skvělou jakostí originálních bot, a také jejich odolností v nenarušeném stavu – dbejte o odpovídá a promyšlenou péči. Vyhýbejte se zlatým radám z internetu, řiďte se osvědčenými způsoby a využívejte delikátní prostředky, které jsou určené k tomu určené.

Nevelké nečistoty na pěnových podrážkách

Přemýšlíte nad tím, jak se v takovém případě zbavit nečistot z podrážky z pěny? Jestli jsou delikátní a objevil se na nich hlavně prach nebo tenká vrstva bláta po stanutí v kaluži – užijte delikátní čistící prostředky. Nejdřív odstaňte zaschlé bláto. Jakým způsobem? Rozdrolte ho. Následně využijte kartáč s jemným vlasem namočený v letní vodě nebo houbu a delikátními pohyby vyčistěte podrážku. Pamatujte, že pěna je citlivým materiálem a je snadné ji poškrábat, proto nedělejte příliš energické pohyby. Jestli se špína dostala hluboko do pěnové podrážky, můžete zkusit připravit delikátní roztok z letní vody s trochou šedého mýdla. Takovým mix jistě pomůže se zbavit nevelkých nečistot. Jednak dejte si pozor, aby jste nenamočili svršek, obzvláště v případě, kdy je podrážka úzká nebo charakteristicky tvarovaná.

Prostředky určené pro péči o obuv

Jednak někdy se stává, že znečištění je natolik intenzivní a náročné k vyčištění, že je k jeho odstranění třeba sáhnout po silnějších prostředcích. I přes veškerou snahu jsou skvrny od trávy či jiných nečistot stále viditelné? Tehdy doporučujeme sáhnout po profesionálních produktech, tedy takových prostředcích, které jsou určené pro péči o obuv a čištění podrážek. V našem obchodě najdete mezi jinými čistící pěnu Bama, šampón na čištění bot – jak svršku, tak i podrážky, a také Magic Cleaner Bama, tedy produkt na bázi vody, určen k čištění světlé podrážky obuvi. To je sprej snadný v užití, který vytváří mikročástice, jež pronikají do špíny a strhávají ji z podrážky. Co víc - je biologicky rozložitelný a dermatologicky testovaný. Všechny prostředky pro péči o obuv je nutné užívat shodně s doporučením a dle návodu k použití, který se nachází na obale.

Akce impregnace

A po celém procesu čištění pěnové podrážky a svršku bot pamatujte o tom, že je potřeba zachovat ostražitost. Co to znamená? Dopřejte čistým botám oddech. Odložte je na tmavé a chladné místo (přímé sluneční paprsky a vysoké teploty mohou zdeformovat nebo odbarvit Vaše boty). Následně před opětovným použití bot je impregnujte speciálním prostředkem, který prodlouží jejich trvanlivost. Ochrání je před poškozením, nečistotami a prachem, a některé impregnáty dokonce i před vlhkem. Díky tomu nebude nutné boty čistit tak často a Vy se můžete těšit ideálním vzhledem sneakerů ještě déle.

Když se budete řídit všemi výše uvedenými radami, jistě můžete čerpat radost ze svých oblíbený bot po delší dobu. A nejlepší nabídky originální sneakerů, kecek, sportovních bot a specializovaných prostředků pro péči o obuv najdete v našem internetovém obchodě. Přesvědčte se!