Jak obléct dítě na podzimní procházku?

Ačkoli zlatý český podzim patří k jedněm z nejkrásnějších ročních období, bývá i on někdy dosti škaredý a ranní slunce se může rychle proměnit v intenzivní lijáky. Vyplatí se v takových podmínkách vyrazit se svou ratolestí na procházku? A jak pro ni vlastně sestavit vhodný, podzimní šatník?

Začněme od řešení pochybností, které vyvstávají v hlavách 99 % rodičů společně se začátkem podzimu, když téměř v každé domácnosti padne příznačná otázka: „Je podzim opravdu vhodnou dobou na procházky?” Jistě, protože se jedná o ideální období nabízející příležitost k posilování odolnosti mladší či starší ratolesti a také k dostatečnému okysličování organismu. Avšak ještě než se vydáte na výlet, vyplatí se věnovat trošku času kompletování nezbytného dětského oblečení, které by mělo být uzpůsobeno několika velmi důležitým aspektům, takovým jako je například: věk, počasí panující venku a pohyblivost malého chodce. Jak tedy obléct dítě na podzimní procházku? Níže od nás najdete užitečné rady.

Nezbytnosti pro novorozence

Pokud plánujete vyrazit na procházku s drobečkem, který teprve nedávno začal objevovat svět, jenž jej obklopuje, vyplatí se vzít v potaz fakt, že novorozenci ještě nemají plně vyvinuty termoregulační schopnosti. Ty se rozvíjejí teprve v prvních dvou měsících života. Navíc miminka nejsou ještě tak aktivní jako starší děti. Z tohoto důvodu se při sestavování úboru na podzimní procházku pro novorozence vyplatí použít metodu tzv. cibule, tedy nachystat stylizaci, která se skládá z několika vrstev. Dobrou praxí, která se znamenitě osvědčuje v každodenním životě, je obléct dítěti jednu vrstvu oblečení navíc, než máte na sobě vy. Oblečete-li vašemu drobečkovi dodatečné tričko s krátkým rukávem, košilku nebo tenký svetřík, budete mít jistotu, že mu ani ta největší plískanice a nízké teploty nezpůsobí potíže.

Pokud venkovní teplota přesahuje 15 °C, tak postačí, když svého broučka oblečete do dupaček, kojeneckého trička a fleecového overalu, dále celou stylizaci doplňte bavlněnou čepičkou a samozřejmě nezapomeňte na ponožky a přikrývku. Pokud ale podzim začíná ukazovat svou nevlídnou, chladnější tvář, potom bude nejlepším řešením zvolit tlustý overal, hřejivou čepici a také tlustší a mnohem teplejší deku.

Při oblékání novorozence na procházku se vyplatí pamatovat na následující pravidla:

  • Na těle dítěte a v jeho blízkosti by se měly nacházet pouze přírodní materiály, takové jako bavlna a vlna, které napomáhají termoregulaci a nepodráždí jemnou pokožku.
  • Pokud má váš kočárek silně uzavřenou korbu, pak můžete směle vynechat tlustou čepici a nahradit ji lehčí, např. takovou, která je vyrobena z prodyšné merino vlny odvádějící vlhkost.
  • V podzimním období se na jedničku osvědčí také materiály, které propouštějí vzduch, ale zároveň nepohlcují vlhkost.

Do čeho obléci malinkého milovníka procházek?

Jak ale na podzimní procházku obléct ratolest, která ani chvilku neposedí? V tomto případě se velmi často ukazuje jako nenahraditelné mj. termo prádlo (tričko nebo/a legíny), které skvěle poslouží třeba při cyklovýletech či řádění na dětském hřišti. Sportovní tkaniny, na rozdíl od klasické bavlny, schnou neuvěřitelně rychle, odvádějí z pokožky veškerou vlhkost, a k tomu navíc garantují plnou svobodu pohybu.

Kromě tohoto prvku šatníku se ještě vyplatí investovat do mikiny s kapucí a lehčího crewnecku, nepromokavé bundy či pláštěnky, páru gumáků, tlustých ponožek nebo zateplených vložek do bot, bavlněné a fleecové čepice (která přijde nejvíce vhod během chladnějších dní) a také pohodlných bot vyrobených z prodyšné kůže či odolné umělé hmoty, která ovšem dokáže udržet potřebné teplo.

Pokud jde o vrstvy, tak se i u starších dětí nejlépe osvědčí oblékání „na cibuli“, jež dovoluje libovolné kombinování jednotlivých složek stylizace a zároveň umožňuje přizpůsobit je aktuálně panujícím venkovním teplotám a zbylým povětrnostním podmínkám.

Kde hledat dětské oblečení a boty, které se znamenitě osvědčí během podzimních procházek?

Samozřejmě, že v internetovém obchodě 50style! Právě zde najdete různorodou nabídku oblečení od nejslavnějších sportovních a streetwearových značek, k jakým se řadí např. Nike, adidas, Puma, Champion, Up8, Reebok, Vans, Feewear a New Balance, které celá léta sázejí na spojení vysoké kvality, funkčnosti a odolnosti zahalené do zajímavého designu.

Dětské podzimní boty

1590

370

890

522

790

617

1290

750

1190

655

1590

351

1990

1390

1590

390

1590

323

1590

323

1590

351

1590

370

1290

390

Dětské oblečení na podzim