Jak odlišit boty Nike od padělku?


Když se rozhodneme koupit první pár pověstných tenisek, kromě značky a specifických barev, které odpovídají našemu vkusu, velkou roli hraje rovněž cena. Měli bychom si jednak uvědomit, že cena jde v vždy ruku v ruce s jakostí a za profesionální obuv si musíte trochu připlatit. Jednak v dnešní době, kdy jsou produkty vyráběné na jiných kontinentech snadno dostupné, vzkvétá obchod s levnými (hlavně z asijských zemí) padělky originálních modelů. Pro osvědčené sneakerheady by rozpoznání padělku neměl být takový problém. Co dělat, když se oběti podvodníků nechají lapit na nejoblíbenější modely obuvi známých a respektovaných značek? Jak předejít nákupu nekvalitní napodobeniny? Jak odlišit boty Nike od padělku? Po přečtení tohoto článku jistě uniknete vyhození peněz za něco, co nemá takovou hodnotu.


Nenechte se napálit!

Americká značka, jejíž název je odvozen od řecké bohyně vítězství, navzdory mytologické konotaci, není schopna chránit své klienty před padělateli. Sportovní obuv podepsaná celosvětově známým logem swoosh, patří mezi nejčastěji padělané boty na světě. Jak odlišit boty Nike od padělku, kterými je trh zasypán? Pamatujte si několik jednoduchých zásad, jak uniknout nákupu napodobenin a nenechat se napálit.

Nakupujte u oficiálních distributorů.

Na počátek něco, co může být zřejmé, ale ne každý na to zaměřuje svou pozornost. Pokud si chcete koupit svůj vysněný pár módních kicků, možná byste měli jít do oficiálního obchodu výrobce nebo sledovat jeho aukce na populárních nákupních platformách. Hledání "u zdroje" nám zajistí, že produkt je 100% originál. Pokud Vás ceny nejnovější modelů z prémiových kolekcí omračují, oplácí se chvíli počkat na slevy, sezonní výprodeje nebo využít často nabízené slevy za zapsání do newsletteru. Starší verze rovněž můžete nelézt v outletech větších obchodních řetězců, kde je možné ulovit opravdové perličky v super cenách.


Katalogové číslo

Před nákupem obuvi značky Nike, bychom se měli zaměřit také na unikátní kód, který můžeme najít na štítku uvnitř bot a na etiketě krabice. Jedná se o devítimístné katalogové číslo, které lze porovnat s číslem určeným danému modelu na oficiálních webových stránkách výrobce. To však není jediný ukazatel - zkušení padělatelé to dokážou obejít a padělané boty Nike mohou mít shodný kód s oficiálním katalogovým kódem producenta. V tom případě bychom s e měli zaměřit na samotné detaily a jakost zpracování.


Zaměřte se na detaily

Pečlivě si před nákupem boty prohlédněte - bez ohledu na druh a příležitost, na kterou je potřebujeme - snažte se na ně pečlivě podívat a zachytit případné nedokonalosti. Padělaná obuv Nike jich má spoustu: od křivých švů, překlepů v názvu značky, nevzhledných odstávajících nití, až po špatně umístěné štítky. Již neestetický vzhled samotné krabice, slabá jakost kartonu i nerovnoměrně umístěné informace týkající se daného modelu, bylo mělo vzbudit naši pozornost. K tomu dosud nevídané exotické barevné kombinace, podivné doplňky a zdobení imitující limitovanou edici - před nákupem zkontrolujte, zda takovou verzi výrobce vůbec vydal. Nenechte se unést nízkou cenou modelu, který se zdá být hitem značky. Napodobeniny známých modelů kromě vzhledu připomínající originál, s ním nemají nic společného. Fatální zpracování, nekvalitní materiály a scházející odpružení, to jsou jen některé elementy, které by Vás měly varovat.


Obuv Nike - nejčastěji kupovaná obuv na světě

Oděvní a obuvnická společnost Nike je proslavena produkcí výjimečných produktů, které s pýchou nosí lidé na celém světě – od hvězd sportu, přes populární blogery a celebrity, až po naše sousedy, spolužáky a kolegy z práce. Obuv sportovní značky, která je ceněná především za nejvyšší jakost zpracování a inovační technologická řešení, se řadí mezi nejoblíbenější a nejčastěji kupované boty na světě. Proto také jsou tak často padělané. Nenechte se zmást podezřele nízkou cenou nebo dodací lhůtou trvající kolem 30-40 dnů - vydejte se do oficiálního obchodu a pořiďte si originální pár bot bez obav z módního faux pas!


Vyberte si své originální boty Nike

1290

945

1590

1035

1490

1350

1290

892

1599

981

1690

1215

1290

945

1890

1415

790

465

1590

1431

690

590

1790

1305

1090

890

790

490

1290

845

1590

1096

1690

1282

790

650

1590

1225