Jak skladovat boty? Podívejte se na naše tipy!

Boty na trénink, pohorky, boty na každodenní nošení a na party. Modely na léto, zimu a přechodná období. I příznivci minimalismu a praktičnosti vědí, že dobré boty jsou základem každodenních stylizací a zároveň jsou zárukou pohodlí. Současně však vyvstává otázka - jak skladovat obuv tak, aby nezabrala mnoho místa? Co dělat, aby vám jednotlivé kousky sloužily co nejdéle? Níže vám přinášíme návod na to, jak co nejdéle udržet vaše boty v co nejlepším stavu!

Správné uskladnění

Vaše skříňka na boty má standardní velikost a oblíbených párů bot máte stále více? Snažíte se o ně co nejlépe postarat, nevrstvit je na poličkách, ale přesto bojujete s místem? V tom případě se nechte inspirovat našimi tipy na uspořádání bot v botníku!

  • Položte boty vedle sebe, ale každou v opačném směru. Tento způsob je vhodný zejména pro dámské boty na podpatcích. Ušetří spoustu místa a po otevření botníku okamžitě poznáte konkrétní pár.
  • Bota na botu. Zde však musíte dávat pozor, abyste nepoškodili svršek a neprohýbala se pata. Tento způsob se nejlépe hodí na měkkou sportovní obuv, žabky nebo baleríny. Je důležité, aby přední část jedné byla ve výšce paty druhé boty, jen takto zajistíte pár shora i zdola a nemusíte bát, že se zašpiní.
  • Použití krabic. Máte ve zvyku původní krabici po zakoupení nového páru hned vyhodit? Toto je chyba! V krabici se totiž nejjednodušeji skladuje obuv - nejen zimní nebo elegantní, ale také sportovní a každodenní. Proč? Vzhledem k tomu, že jejich tvar nepodléhá deformaci, na boty se nebude prášit a jejich barva zůstane dlouho svěží. Jednoduše bezpečný a skladný způsob, protože krabice můžete skládat na sebe.
  • Vkládání bot do pytlíků. Tato možnost funguje skvěle, pokud nemáte místo nebo jste vyhodili původní krabice. Látkové pytlíky jsou prodyšné, přesto zaručí, že na boty se nepráší. Navíc pomáhají s organizací - obě boty daného páru jsou vždy na stejném místě.

Péče po sezóně

Dalším tipem je uspořádání si bot z podle sezónnosti. Především kvůli pohodlí a snadnému přístupu k jednotlivým párům. V zimě nebudou letní sandály nebo žabky užitečné a v létě určitě nebudete nosit sněhové boty. Proto je můžete skrýt na vyšší polici ve skříni nebo je umístit hlouběji v botníku. Pokud zimní nebo letní boty schováte do méně používané části šatníku, postarejte se o ně dobře ještě před uskladněním. Zkontrolujte modely a zlikvidujte všechny, které již nejsou v dobrém stavu. Pokud existuje šance na jejich opravu - vezměte je k profíkovi. Pokud jsou v pořádku a nevidíte potřebu je opravit, postarejte se o ně sami.

  • Prvním krokem bude důkladné vyčištění bot podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.
  • Dalším krokem je kontrola, zda spojení mezi podešví a svrškem drží a zda nikde není vidět poškození.
  • Pak stojí za to naimpregnovat obuv.
  • Dále stojí za to pořídit si napínáky - ty budou obzvláště užitečné pro zimní nebo podzimní obuv. Proč je používat? Aby nedošlo ke ztrátě původního tvaru obuvi.
  • Pokud cítíte nepříjemný zápach, použijte pohlcovač pachů a vlhkosti.
  • Vložte boty do krabic nebo pytlíků tak, aby se na ně neprášilo a v dobrých podmínkách počkaly na další sezónu.

Postarejte se o ideální podmínky pro skladování

Zajímá vás, co by mohlo vašim botám ublížit a chcete tomu předcházet? Nepřekvapuje nás to - každý si chce užít dobrý stav svého oblíbeného páru bot co nejdéle. Proto přicházíme s rady a tipy! Botám nepříliš svědčí vysoká vlhkost, vysoké teploty (např. v blízkosti radiátorů) a sluneční světlo. Výsledkem působení těchto jevů je změna barvy svršku a rozlepené boty. Právě proto stojí za to udržovat boty na suchém, stinném a chladném místě.

Doufáme, že se vám naše tipy budou hodit pro uskladnění vašich oblíbených tenisek, kecek, zimní nebo letní obuvi. A pokud stále hledáte perfektní pár pro sebe nebo své blízké - podívejte se na naši širokou nabídku. Určitě si vyberete.

Vyberte si své originální boty

490

203

490

245

490

245

490

245

790

273

790

273

790

273

790

273

790

273

790

330

590

332

790

343

690

350

790

385

1290

390

790

392

790

392

790

392

690

416

790

441

690

441

790

441

790

465

790

465