Jak vázat boty?

Na tuto zdánlivě zřejmou otázku můžeme udělit několik méně zřejmých odpovědí. Zda víte, že můžete své bot vázat ne pouze klasicky „na kříž” a experimentování s typy tkaniček není jediný způsob, jak kreativně ozdobit tuto část boty? Šněrování, to není pouze otázka vzhledu svršku, ale také správné stabilizace chodidla. Připraveni na rychlého průvodce o vázání obuvi? Začínáme!

Jak vázat trekingové a sportovní boty?


Ne každý se vědom toho, že způsob šněrování pohorek a tréninkových bot může mít značný vliv na komfort pohybu a omezení odírání not. Začněme od metody, při které umístíte nohu do bot během navlékání tkaniček: pohodlně se posaďte a opřete nohu o patu a zvedněte nárt a prsty. Tímto způsobem bude bota dobře stabilizovat kotník. Dobře zavázané boty poznáte tak, že se noha ve vnitřku bot nepřesouvá a zároveň se tkaničky nepříjemně nezařezávají v horní části nohy.

Jestli máte problém z odíráním obzvláště v jedné oblasti (například nártu nebo kotníku), během šněrování bot vynechte průvleky v daném místě: propleťte šněrování ne na kříž, ale o očko výše, a poté pokračujte s křížovým provlékáním. Díky tomu získáte větší uvolněnost tam, kde je to nejvíce potřeba. A jestli chcete mít jistotu, že trekingové boty během intenzivní chůze nepovolí, vyzkoušejte je vázat na tzv. chirurgický uzel.

Jak vázat kecky?


Kecky jsou synonymem streetwearového stylu a svobodného přístupu k módě, proto experimenty se šněrováním vypadají v případě těchto bot obzvláště dobře! Existuje mnoho různých triků na to, jak originálním způsobem proplétat tkaničky přes očka a tvořit umělecké vázání. Kříže, cikcak, žebřík… Internet je studnou různých originální způsobů, tak neváhejte a vyzkoušejte některý z nich! U vysokých kecek je obzvláště populární ponechat horní očka nezavázaná a mírné vychýlení jazyka - což dodá stylizaci rebelský a nonšalantní charakter.

Můžete si také hrát s druhy tkaniček: vyberte ty které budou v kontrastní barvě vůči svršku anebo ve dvou různých barvách; se vzory, v neonových barvách, širší nežli ty „klasické”… Možnosti jsou neomezené! Zkuste také tkaničky vyměnit za saténové nebo sametové stužky - boty tak získají vzhled glamour. Pamatujte, že čím jsou stuhy tužší, tím efektnější mašli z nich můžete udělat!

Prezentujte svůj styl šněrováním!


Doufáme, že po přečtení tohoto příspěvku nepochybujete o tom, že boty mohou být vázány mnoha různými způsoby. Ať už užijete barevné tkaničky nebo ukážete světu své manuální dovednosti vytvořením složitého propletení tkaniček či budete chodit s rozvázanou horní částí bot jako skutečný sneakerhead - šněrování Vám poskytne mnoho možností, pokud jde o vyjádření vlastního stylu. Nebojte se experimentovat a zjistěte, jak zdánlivě nepatrná věc může změnit opravdu mnoho!