Jak vybrat fotbalové boty?


Odpovědně vybrané fotbalové boty Vám mohou pomoci vyhrát utkání. Jaké parametry musíte brát v úvahu při výběru takových bot? Jistě druh povrchu, na kterém plánujete hrát. Kromě toho musejí ideálně pasovat tvaru a velikosti nohy. Co ještě brát v úvahu, aby byly boty ideální?


Existují 4 základní typy fotbalových bot:


Kolíky

Jsou určené na měkčí povrch s přírodním trávníkem, osvědčí je rovněž na kluzkém povrchu. Boty mají kovové nebo aluminiové kolíky, které můžeme namontovat pomocí speciálního klíče, který je součástí bot. Pokud hledáte model pro speciální účely a pro hru v nepříznivých podmínkách, jako například v dešti, budou tyto boty ideální volbou. Kolíky jsou doporučovány především profesionálním hráčům. Není vhodné je užívat na tvrdém povrchu. V prodejnách jsou označovány symbolem SG (odvozeno od Soft Ground).

Turfy

Na podrážce mají umístěné gumové kolíky a jsou určené na všechny tvrdší suché povrchy včetně umělého trávníku. Turfy jsou lehké a komfortní, neutlačují nohu. Dokonce během tréninku na tvrdém povrchu si boty zachovají ideální přilnavost. Ideální je si pořídit takový pár, který se osvědčí rovněž během zimy a podzimu. Chcete si koupit boty tohoto typu? Hledejte je v prodejnách s označením TF, tedy Turf (z angličtiny trávník).

Halovky

Jak samotný název napovídá, boty slouží pro hru ve sportovních halách a uzavřených prostorech. Boty mají ploskou podrážku s dobrou přilnavostí. Pokud si ceníte lehkost a na hřišti je Vaší největší předností rychlost, pak halovky budou ideální volbou právě pro Vás. Spodní vrstva je obvykle ve světlé barvě, díky čemu ne povrchu nevznikají neestetické tmavé šmouhy. V prodejnách se označují symbolem IN (odvozeno od indoor). Osvědčí se rovněž na suchém povrchu s umělým trávníkem nebo na povrchu z polyuretanu.

Lisovky

To jsou nejpopulárnější fotbalové boty. Jejich podrážka má okrouhlé nebo příčné kolíky, které se vbijí do země a zajistí dokonalou přilnavost na přírodním travnatém hřišti. Ideální pro hru na nepříliš ubitém povrchu, ale rovněž ne příliš kluzkém. Fotbalové boty tohoto typu jsou mnohdy zakázané pro hru na umělém trávníku. Lisovky se nejlépe osvědčí na suchém povrchu. Kolíky (nejčastěji gumové nebo plastové) – pokud se ulomí, je nutné vyměnit celou obuv. Boty najdete ve dvou variantách: tréninkové a profesionální - na utkání. Hledejte jich s označením FG (Firm Ground).

Fotbalové boty v nabídce 50 style

Hledáte nové fotbalové boty? Prohlédněte si sortiment našeho obchodu. V nabídce 50 style najdete několik nabídek pro osoby, které se věnují fotbalu. Top značky: Nike, adidas, Lotto v těch nejlepších cenách čekají.