Jak vyčistit gumové podrážky?

Ačkoli jim nemůžeme odepřít funkčnost a odolnost vůči poškození, nelze popřít, že gumové podrážky, které zajišťují jistotu kroků a tlumení otřesů, mají jednu nevýhodu, jmenovitě vyžadují speciální ošetření, pokud jde o jejich péči ...

Naštěstí to není až tak zkomplikované a časově náročné, jak by se mohlo zdát, proto také dnes, tak jako všichni známí experti od bot, Vám prozradíme účinné způsoby na čištění každé gumové podrážky. Dokonce i těch, jaké se Vás dodnes nepodařila vyčistit a již dávno jste je odepsali.

Jak se zbavit odolných šmouh a oděrek?

Jestli ve své kolekci obuvi máte alespoň jeden pár bot, jež má gumové elementy (nebo také boty, které jsou zcela vyrobené z tohoto druhu materiálu), pak si jistě nejednou všimli, že se na jejich povrchu již prezentují nevzhledné šmouhy a odřeniny.

Co tedy v takovém případě dělat? Prvním krokem, který se oplácí vyzkoušet, jsou domácí způsoby, jejichž tajemství účinnosti spočívá v produktech, které určitě všichni máte doma. Řeč je samozřejmě o pracím prášku a jedné sodě tvořící duet, kterému podlehne i to nejvíce odolné znečištění.

Vystačí tedy smíchat jednou sodu s práškem na praní v poměru 1:1, dodat trochu teplé vody a následně nanést vzniklou „pastu” na podrážky za pomocí lehce zvlhčené houby (nebo hadříku) a vyčistit skvrny z povrchu. Po vyčistění skvrny odstraňte pozůstalé zbytky směsi za pomocí mokrého hadříku, poté utřete podrážku do sucha a je hotovo.

Pozor! Ještě než přistoupíte k celému zákroku, zaměřte se na složení pracího prášku, jestli neobsahuje bělící prostředek, v tom případě ani nezvažujte ho nanést na svršek bot, protože by se mohl nenávratně poškodit.

Jestli domácí způsoby nepřinášejí očekávaný efekt a skvrny i odřeniny ne a ne zmizet z povrchu lifestylových či outdoorových bot, kecek nebo tenisek, pak si zkuste pořídit čistící pěnu, cleaner nebo jiný speciální preparát.

Snadný způsob na dokonale bílou podrážku

Ačkoli domácí metody samozřejmě v tomto případě fungují, je třeba mít na paměti fakt, že dokonce i jeden špatný pohyb může vést ke zažloutnutí podrážky a jejímu zničení, a to je opravdovou zhoubou každého milovníka sneakerů s dokonale bílou podrážkou.

Z tohoto důvodu prvním, téměř bezpodmínečným úkonem, by měl být výběr profesionálních prostředků nabízených odborníky na péči o obuv, např. Magic Cleaner od značky Bama, tedy sprej s patentovanou technologií mikročástic, které vnikají do špíny a téměř okamžitě odstraňuje veškeré nečistoty z povrchu kicksů.

Pozoruhodným produktem určeným na bílou obuv (v tom rovněž samozřejmě podrážky), je také bílý renovátor s aplikátorem, který Vám doslova během několika sekund pomůže zakrýt veškeré rýhy a skvrny viditelné nejen na podrážkách, ale také svršcích bot.

Doporučená praktika odborníky přes obuv, kteří měli během mnoha let své kariéry příležitost se vypořádat s mnoha velmi beznadějnými případy, je přetírání vlhčeným hadříkem povrch bot a podrážky, po každém návratu domů. Díky této nepozorné, ale systematické činnosti, bude rozsah možného „poškození” mnohem menší a odstraňování skvrn se stane dětsky prostým zadáním.

Profesionální prostředky pro péči o obuv? Prohlédněte si nabídky dostupné ve 50style!

Domácí způsoby na renovaci obuvi nepřinášejí efekty a pomalu již začínáte ztrácet naději, že Vaše milované sneakery nebo jiný druh obuvi, ještě někdy budou vypadat tak jak tehdy, kdy jste je poprvé vytáhli z krabice?

Nevzdávejte to – je to jednoduše signál, že nadešel nejvyšší čas zainvestovat do profesionálních prostředků pro péči o obuv, které již nyní na Vás čekají v nabídce internetového obchodu 50style.

Mezi nabídkami, které jsme pro Vás připravili, najdete mimo jiné impregnační prostředky ve spreji, šampóny, impregnáty, ochranné krémy, a také osvěžovače do bot, které Vám zajistí komfortní a svěží prostředí uvnitř bot dokonce i během velmi intenzivního nošení.