Jaké boty na fitness?

Tréninky fitness nepatří mezi komplikované, což je jejich velkou předností, proto ho může praktikovat v podstatě každý. Není to rovněž drahý sport, jelikož nevyžaduje nákup drahých přístrojů či speciálního sportovního oblečení. A co víc – nemusíme kupovat ani permanentku do klubu, protože cvičení tohoto typu můžeme vykovávat rovněž doma. Nejdůležitějším výdajem zde budou boty – ne jakékoliv, ale speciálně určené na fitness.

Proč je to tak důležité?

Musíte si uvědomit, že během tréninku - pokaždé, když se Vaše nohy dotýkají země, nárazy, jaké pociťuje Vaše tělo jsou asi třikrát větší, než je samotná hmotnost Vašeho těla. Úlohou bot na fitness je eliminování rizika úrazů a zajištění většího komfortu během tréninku. Aby byl trénink maximálně bezpečný, musejí boty stabilizovat nohu a jejich podrážka musí zajistit přilnavost k povrchu a amortizaci otřesů.

Hledání ideálních bot

Bez ohledu na to, zda běháte, hrajete tenis či fotbal, každý druh sportu vyžaduje odpovídající obuv. Tak je rovněž v případě tréninku fitness. Aby trénink probíhal správně, je potřebné zainvestovat do odpovídající obuvi.

Zaprvé - stabilita

Prvním elementem, který musíme brát v úvahu při výběru bot na fitness, je podrážka. Tedy jednoduše řečeno, ten element, který během tréninku dopadá k zemi. Úlohou podrážky je zajištění dobré přilnavosti a stabilizace celého těla. Při výběru konkrétního modelu se zaměřte na to, zda má přilnavý a odolný dezén. Jednak nezapomeňte na to, že za stabilitu odpovídá rovněž způsob zapínání. Rozhodně nejlepší jsou modely šněrované, které umožní udržet nohu ve stálé pozici. Díky tomu jsou chráněny Vaše kotníky i kolenní klouby a Vy se vyhnete případnému úrazu.

Zadruhé – amortizace

Pamatujte o tom, že trénink fitness může značně zatížit Vaše klouby, proto dalším důležitým kritériem je amortizace. Mnoho modelů obuvi na trénink fitness má vbudovaný gelový nebo vzduchový polštářek, jehož zadáním je amortizování otřesů a ochrana kloubů. Rozhodně nejpopulárnějším systémem amortizace je současně systém Air firmy Nike, se kterým se můžeme setkat jak v běžeckých, tak i tréninkových botách (níže je fotografie bot s technologií AIR: Nike Air Affect, které najdete v kategorii tréninkové boty). Kromě systému od Nike zde stojí za zmínku i jiný velmi populární amortizační systém: Asics Gel. Při nákupu se jistě zaměřte na systém amortizace v daném modelu, zda byl umístěn přes celou plochu bot nebo se nachází pouze v oblasti paty a prstů.

Zatřetí - ventilace

Nezapomínejte rovněž na to, že trénink fitness, to není jen vlastnit členskou kartu, ale je to především náročná fyzická námaha. Aby se Vaše nohy příliš nepotily, musíte se postarat o jejich ventilaci.Při výběru bot na fitness se zaměřte rovněž na to, aby byl svršek z prodyšných materiálů. Díky tomu budou moci Vaše nohy svobodně dýchat. Velmi dobře se osvědčí svršek zhotovený z lehké síťky, jak tomu je například v modelech Nike Tanjun dostupných v našem internetovém obchodě (příkladový model níže). Dodatečně do svých bot na fitness můžete dokoupit speciální vložku s ionty stříbra, které dokonale pohlcují vlhkost, díky čemu zůstanou nohy suché, dokonce i po intenzivním tréninku.

Čas na nákupy

Když už víte, na jaké konstrukční elementy bot je nutné se zaměřit, nadešel čas na nákup. V internetovém obchodě e50style.cz najdete široký výběr modelů bot určených na fitness. Poznejte naší nabídku a najděte boty ideální pro Vás. Pokud máte otázky ohledně konkrétních produktů, naše zákaznické centrum je Vám k dispozici. Poradí, pomohou s výběrem vhodného modelu či velikosti. Výběr odpovídající velikosti Vám rovněž usnadní naše návody: Tabulky velikosti

Jakmile si budete zkoušet Vámi vybraný model, nezapomeňte si obléct ponožky, které budete nosit na trénink – díky tomu budou boty ideálně pasovat. V případě, že zboží nebude splňovat Vaše očekávání, máte možnost ho během 30ti dnů vrátit nebo vyměnit.Přejeme Vám povedené nákupy a komfortní trénink!

Vyberte si své originální fitness boty