Jaké boty vybrat do posilovny?


Mnoho osob začínající svůj příběh se sportem, si láme hlavu s tím, co vše by se mělo nacházet v jejich sportovní tašce. Informace na toto téma je často protichůdné a nákupní seznam sportovního vybavení je přeplněn mnoha nabídkami. Než však začneme přemýšlet o úplném inventáři, musíme si vybrat odpovídající obuv. To je opravdu základ, který nám zajistí komfort, bezpečí a ideální podporu. Výběr bot záleží jednak od tohoto, jaké sportovní aktivitě se chceme věnovat. Posilování, cardio, fitness, crossfit? Zjistěte, jaká obuv se osvědčí v každém z těchto příkladných sportů.


Posilovací trénink

Posilování, to není jen vzpírání a zvedání činek. Silový trénink lze provádět s dodatečnými zátěžemi, ale může to být také trénink vykonávaný s využitím Vaší tělesné hmotnosti. Zvýšení zátěže je pak nahrazeno větším počtem opakování nebo celých sérií cviků. Během posilování je velmi důležitá preciznost pohybu a kontrola těla. Až po samotná chodidla. Právě proto se tu nejlépe osvědčí pevnější boty na stabilní podrážce bez nadměrného odpružení. Díky nim si zajistíte lepší cítění povrchu a také udržení nohou na jednom místě. Zvolit můžete například Nike Flex Control 4, které Vám poskytnou svobodu pohybu a současně stabilitu. Do posilovny se osvědčí také adidas Crazytrain, které se dokonale přizpůsobí noze. Jejich podrážka v sobě propojuje stabilitu a odpružení, což zmenší zatížení kloubů během tréninku.

Cardio

V posilovně mnohdy volíte běžecký pás, orbitrek anebo spinning? V tom případě se oplácí zvážit nákup běžecké obuvi, která dbá nejen o lepší odpružení, ale také o odpovídající odvádění vlhkosti. Takové modely, jako Nike Legend React, mají svršek stvořený z lehkých a prodyšných materiálů, díky čemu je zvýšená cirkulace vzduchu uvnitř bot. To nejenže garantuje hygienu, ale také minimalizuje riziko klouzání nohy uvnitř obuvi. Všechny boty ze série Legend React od Nike, má také odpovídající odpružení – natolik, aby nebylo narušeno cítění povrchu a současně bylo zajištěno optimální tlumení otřesů. Pokud hledáte boty na cardio, prohlédněte si také nabídku adidas Asweerun či Under Armour UA Speedform Slingshot.


Fitness

Přestože zde co dočinění s mnoha typy fitness, většina cvičení je založena na kombinaci dynamického rozcvičení a strečink s posilovacími cvičeními a funkčním tréninkem, obvykle bez použití dodatečných pomůcek. Do takové formy pohybu je vhodné vybrat obuv, která poskytne optimální odpružení a současně odpovídající podporu. Dobrou volbou bude model Nike Legend Essential stabilizují oblast kotníku a současně mající hrubou gumovou podrážku, která je odolná vůči stírání. Dobře se osvědčí také model Umbro Mirroki s prodyšným svrškem, ideálně přiléhající k noze a odpruženou podrážkou tlumící otřesy. Nejlepší volbou pro náročné bude model Under Armour UA Speedform Amp 2.0. Dokonalé spojení materiálů ve svršku garantuje současně podporu, přizpůsobení a stabilitu. Speciálně navržena podrážka pomáhá získat vrácení energie při současném odpružení a zachování cítění povrchu.


Crossfit

Intenzivní posilovaní a kondiční trénink, jakým je crossfit, vyžaduje speciální přípravu. Pro crossfit zvolte pevnější obuv s tvrdší podrážkou a nižším stupni odpružení. Částeční vrácení, změny pozicí, změny zátěží a intenzivní námaha zajistí, že noha musí mít maximum stability, cítění povrchu a současně odpovídající ochranu. Zvolte model Under Armour UA Ultimate Speed, Reebok Crossfit nebo reebok CXT, který má pevnější svršek zajišťující ochranu a podporu chodidla a současně pevnější a více odolnou vnější podrážku.

Prohlédněte si širokou nabídku obuvi na trénink ve 50 styl a vyberte si takové boty, které budou nejlépe odpovídat Vámi zvolené aktivitě.


1690

990

1690

990

1890

1035

1590

1035

1890

1035

1590

1035

1790

1035

1890

1035

1590

1035

1590

1090

1890

1090

1890

1090

1790

1090

1690

1130

1590

1160

2090

1187

1990

1190

1590

1192