Jaké šortky vybrat na hodiny tělocviku?

Ačkoli do oficiálního zahájení nového školního roku zbývá ještě trocha času a vaše ratolest zatím ani v nejmenším nepřemýšlí o učení, dobrodružstvích a nových kamarádech, které na ni jistě v následujícím roce čekají, vyplatí se již teď začít pomalu sestavovat potřebné oblečení a doplňky do školy, které přijdou vhod jak mladším, tak i starším juniorům. Na seznamu školních potřeb by kromě učebnic, sešitů a všelijakých jiných nezbytností neměl chybět ani... úbor do tělocviku, který se skládá z trička, sportovních sneakerů uzpůsobených typu vykonávané sportovní disciplíny a samozřejmě šortek.

O kolik je většinou výběr vhodného trička a obuvi snazší, o to víc problémů přijde ve chvíli, kdy se musejí koupit vhodné šortky na hodiny tělesné výchovy. Jaké vlastnosti by měly nést ideální šortky na tělocvik a které modely známých a oblíbených sportovních značek na vás čekají v nabídce 50style? Vše se dozvíte v následujícím textu.

4 aspekty, které se vyplatí zohlednit při nákupu šortek na tělocvik

Krátké či delší? Teplákové, anebo vyrobené z moderních, funkčních tkanin? Pestrobarevné nebo spíše tlumenější? Množství otázek, které během prohlížení stovek dostupných modelů šortek na cvičení vyskočí v hlavě, může bez pochyb trošku znesnadnit a poměrně prodloužit proces hledání ideálního kousku, proto přicházíme na pomoc všem zoufalým. Na co se tedy zaměřit při výběru šortek na tělocvik pro žáka základní školy, středoškoláka či studenta gymnázia?

  • Materiál, z něhož jsou šortky vyrobené

Je všeobecně dobře známo, že intenzivní fyzická námaha se spojuje s vyšším množstvím potu, a právě proto by se při výběru šortek na tělocvik měl zohlednit nákup kraťasů z trvalých materiálů, které nebudou dráždit pokožku a zajistí svému nositeli pohodlí po celou dobu vyučování.

Na jaký materiál se vyplatí v tomto případě vsadit? Můžeme zde hovořit o dvou stejně populárních řešeních - šortkách na cvičení z bavlny a modelech vytvořených z funkčních tkanin. Bavlněné šortky (např. mládežnické Puma ESS B) se jistě osvědčí během méně náročných lekcí, protože navzdory svému výjimečnému pohodlí a na dotek příjemnému povrchu bohužel velmi rychle nasakují potem, čímž vytvářejí ideální prostředí pro šíření bakterií. Pokud tedy chcete, aby ze sebe vaše dítě dalo v průběhu vyučování naprosto vše, vyberte raději šortky z odolného materiálu absorbujícího pot, např. recyklovaného polyesteru, který najdeme třeba u šortek Nike Dri-Fit, Umbro Legacy či ohnivě červených adidas W 3S WV SHO.

  • kvalita zpracování

Ačkoli každý výrobce slibuje nejvyšší kvalitu nabízených výrobků, bohužel se někdy ve skutečnosti ukážou být tyto sliby nepravdivé. Pokud vám tedy záleží na tom, aby zakoupené šortky vydržely více než jeden měsíc ve škole či v pohybovém kroužku, vyplatí se už při výběru konkrétního modelu věnovat pozornost kvalitě a vzhledu švů. Je-li model, který vám padl do oka, bez ostrých konců a odstávajících nitek, pak je poměrně velká šance, že v něm bude cvičení učiněnou radostí, a to po delší dobu.

  • Délka

Jedni míní, že nejlepší jsou dlouhé kalhoty nebo tříčtvrteční legíny, další zase oceňují nade vše kratší modely - kdo má pravdu? V případě šortek do tělocviku opravdu klíčovou roli hrají preference a očekávání budoucího cvičence. Výhodou legín (jakými jsou např. juniorské Puma Alpha G a ke kotníkům sahající Nike Leggings M NP 3QT) je to, že nebrání v pohybu, nemají ostré švy způsobující bolestivé odřeniny a přiléhají k nohám tak, jako by byly druhou kůží, ale mohou až příliš podtrhovat postavu a může jimi prosvítat spodní prádlo. Na druhou stranu kraťasy, které zde hrdě reprezentují třeba šortky Nike Sportswear Essential a Umbro Charlotte s elastickou gumou v pase, jsou volné, prodyšné, neprosvítají a garantují svobodu pohybu, ale bohužel jejich švy mohou dráždit pokožku a bránit v pohybu při energičtějších cvicích. Proto se vyplatí rozhodnout se pro ty aspekty, na kterých vám záleží více.

  • Rozměr

Při výběru kraťasů na tělocvik stojí za to rovněž vzít v potaz velikost, která by neměla být ani příliš velká, ale ani příliš malá. Moc krátké a těsné šortky budou nejenom bránit v pohybu, ale rovněž naruší i psychickou pohodu, zatímco nadmíru velké modely se budou věčně sesouvat a mladého milovníka či milovnici sportu neustále rozčilovat.

Hledáte šortky na tělocvik, které splní všechna výše zmíněná kritéria? Prohlédněte si kolekci sportovního oblečení pro juniory, ženy a muže, která je na 50style k dostání!

Mezi stovkami modelů, které jsme pro vás nachystali, najdete kraťasy na hodiny tělocviku (a nejen je) od takových brandů, jakými jsou např. adidas, Puma, Lotto, Nike, Lonsdale a Up8, které si každodenně vybírají jak profesionální sportovci, tak i příznivci pravidelného aktivního pohybu.