Pánské plavky - jaký střih vybrat na koupaliště či pláž?

Léto je v plném proudu - že by byl hřích zůstat doma! A kde jinde strávit prázdniny, když ne u vody? Výjezdy k moři či jezeru, anebo výlety na koupaliště bývají velmi příjemné - obzvláště tehdy, kdy nám společnost dělají naši blízcí. Nečekejte tedy a připravte se ještě dnes na plaveckou sezónu. My vám poradíme, jaké pánské plavky vybrat, abyste se cítili sebejistě a pohodlně. Nemusíte mít vůbec žádný strach - nejedná se o komplikovanou záležitost. Postačí jen vědět, čím se odlišují jednotlivé střihy a seznámit se s několika pravidly, abyste si pro sebe rychle našli ideální model. Takže... hurá na nákupy!

Vaše ideální volba

Mohlo by se zdát, že dámy mají na výběr nepřeberné množství druhů plavek, zatímco u pánů je to velmi jednoduché. Koneckonců, plavky jsou jen plavky, ne? Neexistuje snad nic nepravdivějšího! Pravda je taková, že muži si mohou - ba dokonce musí - vybrat vhodný střih, který jim zajistí komfort, dobrý pocit ze sebe samých a jenž se k tomu ještě postará i o jejich look. Co je tedy k mání, pokud jde o pánské plavky?

Boxerky

Tyto plavky-kraťasy silně přiléhají k tělu. Jsou o něco delší než slipy, ale pořád krátké, proto je při vybírání vhodného modelu obzvláště důležité, aby byly hýždě zcela zakryté. Stejně významnou roli hraje i výběr velikosti. Takhle přiléhavý kousek nemůže být příliš malý, aby nestahoval ani neškrtil. Dobře vybrané pánské boxerky mají mnoho předností, ale nejsou ideální pro všechny muže. Jedná se o vhodný typ plavek spíše pro vyšší pány, u nichž nevadí optické zkrácení noh.

Šortky

Šortky (někdy označované jako bermudy) zosobňují synonymum plážového komfortu. Jsou o něco delší, neboť sahají alespoň do poloviny stehen, ale i tak velmi praktické. Uplatní se nejenom ve vodě, ale také při vykonávání všelijakých druhů prázdninových aktivit - například při hře plážového volejbalu či badmintonu. Mnohdy mají v pase šňůrku, která usnadní nastavení těsnosti podle potřeb postavy, takže budou ideální volbou pro všechny muže bez ohledu na jejich typ figury. Jejich jedinou nevýhodou je to, že zakrývají trochu více tělo, takže při dlouhodobějším pobytu na slunci může být opálení nerovnoměrné.

Slipy

lze velmi snadno poznat - jsou velmi silně vykrojené a přiléhavé. Dokonale vypadají na atletické postavě s plochým břichem, neboť podtrhují přednosti těla. Jejich výhodou je rovněž to, že nebrání v pohybu během plavání, takže sportovat v nich je opravdovým potěšením! Stejně jako v případě boxerek je zde velmi důležité vybrat vhodnou velikost - v opačném případě budou pánské plavky-slipy škrtit citlivá místa a způsobovat nepříjemné odřeniny.

Pánské plavky - střih... a co dál?

Při výběru vhodného modelu stojí za to vzít v potaz nejenom tvar naší postavy, ale i předpokládaný druh aktivního pohybu - to zda plánujeme intenzivně plavat, anebo jen sem tam skočit do vody a pak se zaobírat něčím jiným. Neobyčejně důležitý je rovněž výběr dobrých materiálů. Pánské plavky bývají nejčastěji vyrobené z roztahovacích tkanin - což je velmi důležitá vlastnost, díky níž lze tento prvek šatníku ještě lépe uzpůsobit potřebnému pohodlí. Pokud cítíte, že ve vaší skříni chybějí šortky, pak by měly být vyrobené z rychleschnoucích materiálů. Díky tomu nebudete muset příliš dlouho čekat na to, abyste mohli vyrazit dále! V případě slipů nebo boxerek je rovněž důležité vsadit na maximální elastičnost, což vám ještě více pomůže vybrat vhodný rozměr. Prohlédněte si tedy složení pánských plavek, které si chcete koupit, a vyberte to, co je pro vás nejlepší. Pamatujte, že se počítá i kvalitní provedení - proto se vyplatí sáhnout po modelech nabízených známými značkami, které jsou proslulé svou spolehlivostí.

Na tohle nezapomeňte!

Co je ještě třeba vzít na vědomí při nákupu pánských plavek? Rozhodně místo, kam s nimi chceme jít. Ani dobrý střih nám občas nemůže zajistit kompletní pohodlí, ale naopak nám způsobit jen samé nepříjemnosti. Jak je to možné? Je dobré vědět, že některá koupaliště či plovárny mají v pravidlech předepsaný maximální rozměr či povolený střih plavek. Většinou jsou zakázané ty s delšími nohavicemi, tedy šortky, a to především z hygienických důvodů. Proto se vyplatí předem informovat, zda je model, který jsme si vybrali, pro dané místo vhodný. Špetka opatrnosti namísto slepé bezstarostnosti je vždy na místě.

Vyberte si pánské plavky

340

290

240

90

240

90

240

190

340

290

490

340

340

290

340

240

340

240