V čem na fitness?


Nemusíte být nejmódnější, v outfitu od top projektanta. Nejdůležitější je funkčnost a pohodlí během tréninku. Oblečení na fitness by mělo být jako druhá kůže. Ve skvěle padnoucím outfitu Vám už nic nebude stát v cestě, k dosažení perfektní postavy.


Parametry

Vybírejte výhradně oblečení z kategorie na fitness a trénink. Materiál musí být prodyšný a dobře odvádět vlhkost. Rovněž důležitá je elastičnost – během fitness často měníte pozici těla. Oblečení by se mělo přizpůsobit a ne překážet ve vykovávání i těch nejnáročnějších cviků.

Vybírejte hladké materiály, bez zipů, zdobení a knoflíků. Nejbezpečnější a nejvíce univerzální jsou tmavé barvy. Světlé a jiskřivé barvy či velké vzory jsou rezervované pro osoby s bezchybnou postavou.


Ideální kalhoty

Měly by být přizpůsobené s ohledem na cvičení, které upřednostňujete. Pokud jsou to cvičení, vykonávané na nějakém stroji, jako například rotoped, zvolte přiléhavé kalhoty nebo legíny. Příliš široké nohavice by Vám překážely během tréninku a mohly by způsobit úraz.

Dále délka nohavic by měla být zvolena dle typu Vaší postavy. Délky mohou být různé: krátké šortky budou ideální pro ty s bezvadnou postavou. Délka po kolena je bezpečná a doporučována každému, podobně jako zcela dlouhé nohavice kalhot na fitness. Zrezignujte s nízkých bokovek – během vykonávání některých cviků mohou odhalit více, než bychom chtěli.


Dostupné modely kalhot


Jaké boty?

Tímto tématem jsme se už zabývali v článku „Jaké boty na fitness?“. Ve zkratce: boty na fitness musejí splňovat minimálně několik podstatných parametrů. Především by měly být lehké a stvořené prodyšných materiálů, které budou dobře odvádět vlhkost. Důležité je, aby dobře odpružily nohu, minimalizovaly otřesy i úrazy a aby zajistily stabilitu. Další důležitou vlastností je přilnavost podrážky. Zaměřte se na to, zda prostory kde vyrážíte cvičit, mají kluzkou podlahu. Přilnavé boty na fitness Vás ochrání před nežádoucími úrazy.


Dostupné modely bot na cvičení

NIKE AIR MONARCH IV

Co nahoru?

Dalším důležitým elementem oděvu na fitness je tričko. Musí být vyrobené z materiálu, který odvádí vlhkost. Kromě toho by mělo být elastické, poddajné a kopírovat pohyb těla. Hledejte modely s plochými švy, které se přizpůsobí tělu. Ideální se sáhnout po silně přiléhavém střihu. Můžete rovněž zvolit krátký top pad pupek a širokým dolním lemem.


Dostupné modely triček


To, co není vidět

Dobře padnoucí sportovní podprsenka je základ dámského oděvu na fitness. Neoplácí se na tomto elementu šetřit nebo cvičit v klasickém spodním prádle. Na trénink vybírejte model bez kostic a jiných tradičních elementů, které mohou tlačit či odírat. Ideální sportovní podprsenka je bezešvá nebo s ploskými švy. Jako alternativu můžete rovněž zvolit sportovní tričko či top s vbudovanou podprsenkou. Je to výhodná nabídka dva v jednom.

Důležité jsou rovněž ponožky. Hledejte modely vyrobené z přírodních materiálů, určené fyzicky aktivním osobám. Budete mít jistotu, že Vás ochrání před odíráním a podrážděním a zároveň zajistí cirkulaci vzduchu. Ponožky na fitness nemohou příliš stahovat ani sjíždět z nohy během cvičení. Na trhu je dostupných mnoho modelů určených pro sportovce. Budou dokonalým doplněním do bot a Vaší sportovní stylizace na fitness.


Dostupné modely fitness oblečení


Od hlavy až k patě ve 50 style

V nabídce 50 style najdete velké množství nabídek sportovních bot top značek, jako jsou adidas, Nike, Puma, Lotto, Umbro či Fila. Prohlédněte si rovněž oblečení a doplňky: kalhoty, trička, boty, ponožky, mikiny, legíny, šortky. Oblečte se od hlavy až k patě na e50style.cz. Nejmódnější modely, nejnižší ceny a ty nejlepší nabídky čekají na Vás.